پر بازدیدترین جاهای دیدنی باکو

آذربایجان یکی از مقاصد عالی برای گردشگری در فصل های مختلف سال است. این کشور با داشتن یازده منطقه آب و هوایی و اقلیمی متنوع تجربه گردشگری متفاوتی را ارائه می دهد. طبیعت شگفت انگیز آذربایجان، سواحل دریای خزر، تاریخ کهن، سنت ها و فرهنگ این دیار، گردشگران زیادی را به این کشور جذب می کند.

باکو، پایتخت آذربایجان در نزدیکی دریای خزر، ترکیبی از یک شهر کهن قرون وسطایی با کاخ های اروپایی قرن نوزدهم و سازه های فوق مدرن است. با سفر به این شهر نه تنها می توانید از مجموعه ای از جاذبه های سنتی و مدرن بازدید کنید، بلکه از غذاهای خوشمزه و سنتی این شهر نیز لذت خواهید برد. برای آشنایی با معروف ترین جاهای دیدنی باکو ما را همراهی کنید.

جاهای دیدنی باکو

1- ایچری شهر (باکوی قدیم)

ایچری شهر (Icheri Sheher) یا باکوی قدیم به عنوان پایتخت قرون وسطایی شیروان شاه در فهرست یونسکو ثبت شده است. برج دختر (برج مایدن)، نساجی فرش سنتی، بارها و رستوران های متعددی را می توان در ایچری شهر دید. بازرگانان در گذشته به ایچری شهر رفت و آمد داشتند و اینجا محل ملاقات آن ها بود و از آن به عنوان آکرو پلیس باکو یاد می شد.

Address: Baku 1000, Azerbaijan.

ایچری شهر یا شهر قدیم باکو

ایچری شهر یا باکوی قدیم از جاهای دیدنی باکو

2- برج دختر

قلعه دختر باکو با طراحی استوانه ای خود داستان و گذشته مرموزی دارد. تاریخ این برج به 1000 سال پیش بر می گردد. کارشناسان بر این عقیده هستند که تا قبل از قرن هجدهم و پیش از آنکه به عنوان یک برج مراقبت یا دیدبانی استفاده شود، یک عبادتگاه زرتشتی بوده است. اگر می خواهید نمای زیبایی از ایچری شهر را ببینید، از پله های این برج بالا بروید! ساعات بازدید: تمامی روزهای هفته 9:00 تا 18:00. هزینه: 5.90 دلار.

Address: Sabayil Baku, Azerbaijan.

Phone: +994124923261

برج دختر باکو

3- کاخ شیروان شاه

کاخ شیروان شاه با قدمت 800 سال یکی از نام آوازه ترین و پر بازدیدترین جاهای دیدنی باکو است. مجموعه کاخ، مسجد، گورستان و مقبره این سازه تاریخی در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. اگر به ایچری شهر رفتید، سری هم به این قصر کهن و شگفت انگیز بزنید. ساعات بازدید: تمام روزهای هفته 10:00 تا 18:00. هزینه بازدید: 5.90 دلار.

Address: Sabayil , Baku, Azerbaijan

Phone: +994124921073

کاخ شیروان شاهی از معروفترین جاهای دیدنی باکو

4- کروز دریای خزر

لذت از زیبایی دریای خزر و استفاده از تفریحات آن می تواند با حضور در دالغا بیچ یا رفتن به نابران حاصل شود. اما راه دیگری نیز وجود دارد و آن کروز دریای خزر در باکو است. در این کروز می توانید خط زیبای افق را در دریای خزر تماشا کنید، آرامش بگیرید و دقایقی استراحت کنید. ترمینال این کروزها در مرکز Baku Boulevard است. هزینه: 3.5 دلار.

کروز دریای خزر باکو

5- نابران

نابران  یک منطقه مرزی و توریستی بین روسیه و آذربایجان است که تمام کاراکترهای لازم برای گذراندن روزهای شاد و مفرح را دارد. اگر در پی تفریحات آبی هستید، نابران با داشتن استخرها و مجموعه های آبی متعدد، گزینه مناسبی است. زندگی شبانه این منطقه در رستوران ها، کافه ها و بارها، رنگ و رویی دیگر به خود می گیرد. دمای هوای این منطقه خوش آب و هوا در تابستان بین 12 تا 30 و در زمستان 4 تا 10 درجه سانتیگراد است.

نابران منطقه تفریحی و توریستی آذربایجان

نابران از جاهای دیدنی باکو آذربایجان

6- دالغا بیچ

دالغا بیچ یک مجموعه تفریحی ساحلی و مدرن‌ترین پارک آبی باکو است که در سال 2016 افتتاح شد. وجود استخرهای شنای متعدد، استخر VIP، کلوب های شبانه، سرسره‌های آبی مختلف، چترهای ساحلی و ... سبب شده تا هر سال گردشگران زیادی به این مجموعه جذب شوند. اگر جزء افرادی هستید که تمیز بودن مجموعه های تفریحی آبی برایتان مهم است، در سفرتان رفتن به این مجموعه تفریحی را فراموش نکنید.

دالغا بیچ از جاهای دیدنی باکو آذربایجان

دالغا بیچ از جاهای دیدنی باکو آذربایجان

7- آمبوران

یکی از جاذبه های شهرهای توریستی سواحل هستند؛ ساحل سانور در بالی یا جامتین بیچ در پاتایا از جمله این سواحل هستند. اگر در فصل تابستان به آذربایجان سفر کردید و به دنبال ساحلی توریستی بودید که دارای امکانات تفریحی آبی مثل استخر باشد و امکانات رفاهی مثل بوفه های خرید خوراکی، کافه و ... را نیز در بر داشته باشد، می توانید به باشگاه ساحلی آمبوران بروید. این مجموعه تفریحی که جزء سواحل دریای خزر می‌باشد،  در تمام روزهای هفته از ساعت 10:00 تا 23:00 فعال است.

Address: 1094, bilgah baku AZ, Bilgəh, Azerbaijan.

Phone: +994 55 300 50 00

آمبوران از جاهای دیدنی باکو آذربایجان

8- قبوستان از جاهای دیدنی باکو

قبوستان پارک ملی و موزه سنگ نگاره تاریخی است و به گِل فشان‌های پیرامونش معروف است. در این منطقه سنگ نگاره های زیبایی را در که در جنوب شرقی رشته کوه های قفقاز قرار دارد، خواهید دید که نشان دهنده زندگی بشر در حدود 5000 تا 20000 سال پیش است. این مکان از سوی یونسکو به عنوان اولین سکونت گاه تاریخ بشر شناخته شده است. در قبوستان آرامگاهی به نام دیری بابا وجود دارد که بازدید از آن خالی از لطف نیست. ساعات بازدید: تمام روزهای هفته 9:00 تا 17:00. هزینه بازدید: 2 منات آذربایجان.

Address: No 60 km South of Baku, Baku, Azerbaijan.

قبوستان از جاهای دیدنی باکو

گلفشان های باکو در قبوستان

9- میدان فواره

میدان فواره که قبلاً به نام پاراپت (Parapet) نامیده می شد، یکی از پر ترددترین جاهای دیدنی باکو است. این میدان با وجود کافه ها، رستوران ها، فروشگاه ها و مغازه های متعدد، منطقه ای جذاب برای گردشگران است، مردم شهر نیز معمولاً پس از پایان ساعت کاری و عصرها دقایقی را در اینجا سپری می کنند. طبقات پایین کافه ها و رستوران ها، تراس هایی در فضای باز دارند. این محوطه محل برگزاری جشن ها و نمایش های عمومی می باشد.

Address: Baku 1005, Azerbaijan.

میدان فواره در باکو آذربایجان

10- فانیکولار

با استفاده از فانیکولار یا قطار کابلی می توانید بخشی از شهر را ببینید؛ مناظری از باکوی قدیم و در نهایت آسمان خراش جدید این شهر. مبدأ و مقصد این فانیکولار خیابان نفتچی لَر و کوچه Martyrs بوده و حدأکثر سرعت آن 2.5 متر بر ثانیه است. اگر دوست دارید سوار فانیکولار شوید، گشت و گذاری کنید و جاذبه های شهر را ببینید، می توانید از ساعت 10:00 صبح تا 10:00 شب مراجعه نمایید. در تپه پنانگ مالزی نیز فانیکولار مشابهی وجود دارد که گردشگران برای تماشای مناظر این تپه از آن استفاده می کنند.

فانیکولار باکو آذربایجان

فانیکولار باکو آذربایجان

11- خیابان نظامی

خیابان نظامی محبوب ترین خیابان شهر، قطعاً برای افرادی که اهل خرید کردن هستند یا در سفر به باکو به دنبال جایی برای خرید سوغاتی هستند، گزینه مناسبی است. نام این خیابان به افتخار نظامی گنجوی، شاعر نامدار این مرز و بوم انتخاب شده است. خیابان نظامی باکو همانند خیابان جمهوریت وان، از فروشگاه ها و مراکز خرید متعددی تشکیل شده و مرکز اصلی خرید محسوب می شود. با قدم زدن در این خیابان زیبای 3.5 کیلومتری، تغییرات معماری از معماری‌های نئو گوتیک و نئو رونسانس تا سبک معماری Stalinesque توجه شما را جلب خواهد کرد.

خیابان نظامی خیابان مهم باکو آذربایجان

12- ونیز کوچک

یکی از جاهای دیدنی باکو که می تواند خالق دقایقی به یاد ماندنی باشد ونیز کوچک است؛ این در واقع یک کانال شهری کوچک و شامل دو جزیره بزرگ است که توسط پل هایی به هم مرتبط شده اند. گشت و گذار در این مجموعه می تواند تداعی کننده ونیز ایتالیا باشد. شما می توانید هر روز از ساعت 10:30 تا 23:30 از این منطقه دیدن کنید.

Address: 73 Neftchilar Ave, Baku 1004, Azerbaijan.

ونیز کوچک از جاهای دیدنی باکو آذربایجان

13- کاخ خوشبختی از جاهای دیدنی باکو

کاخ خوشبختی باکو کجاست؟ این کاخ خانه یک میلیونر به نام مختاروف (Muxtarov) بود که آن را به عنوان سوپرایز ولنتاین به همسر دوم خود هدیه داد. همسر مختاروف در سفر خود به ایتالیا از معماری و کاخ های سبک گوتیک خوشش آمد، به همین دلیل، مختاروف تصمیم به ساخت کاخی با همین سبک معماری گرفت. قصر خوشبختی در قرن 20 میلادی بنا شد و این زوج تا سال 1920 میلادی و تا قبل از اشغال شهر توسط نیروهای بلشوک، در قصر سکونت داشتند.

Address: 6 Murtuza Mukhtarov, Baku 1005, Azerbaijan.

کاخ خوشبختی در باکو

کاخ خوشبختی از جاهای دیدنی باکو

کاخ خوشبختی از جاهای دیدنی باکو

14- کاخ اسماعیلیه

کاخ اسماعیلیه  کاخی شگفت انگیز به سبک معماری گوتیک است. در اوایل قرن بیستم آقا موسی نقی اوف (Agha Musa Naghiyev) که یکی از اشخاص برجسته و مهم در زمینه صنعت نفت بود، پسرش اسماعیل را که به بیماری سل مبتلا شده بود، از دست داد. پس از مرگ اسماعیل، آقا موسی یک معمار لهستانی را استخدام کرد تا جهت گرامی داشت یاد پسرش یک ساختمان یادبود بنا کند. پس از بنای کاخ اسماعیلیه در سال 1913، کاخ به یک خیریه اسلامی بخشیده شد. در حال حاضر نیز این ساختمان میزبان دانشگاه علوم است.

Address: Istiglaliyyat St., 10 | Next to The Institute of Manuscripts, Baku 1005, Azerbaijan.

کاخ اسماعیلیه در شهر باکو آذربایجان

15- موزه فرش

موزه فرش که در سال 1967 تأسیس شد یکی از برترین و جالب ترین موزه های این کشور است. نمای ساختمان این مجموعه به صورت فرش رول شده است و در آنجا که یکی از بهترین موزه های فرش دنیاست، می توانید انواع فرش های سنتی و دست بافت آذربایجان را ببینید و اهمیت آن در فرهنگ این دیار را بشناسید. موزه فرش در تمام روزهای هفته بجز دوشنبه ها فعال است. ساعت کار: شنبه ها و یکشنبه ها 10:00 تا 20:00؛ روزهای سه شنبه تا جمعه 10:00 تا 18:00. هزینه بازدید: 4.10 دلار.

بازار فرش کاروان در شهر قونیه نیز می تواند برای علاقه مندان به صنایع دستی جالب توجه باشد.

Address: 28, Mikayıl Hüseynov Prospekti, , Səbail , Bakı, 1000, Azerbaijan.

Phone: +994124972057

موزه فرش آذربایجان در شهر باکو

16 موزه تاریخ آذربایجان

موزه تاریخ آذربایجان یک عمارت مجلل و چشم گیر به سبک دوران رنسانس ایتالیا، با بیش از 300.000 اشیاء و اثر تاریخی و دیدنی است. این نمایشگاه همه چیز از تاریخ باستانی تا تاریخ مدرن و قوم نگاری را پوشش می دهد و بزرگ ترین و جذاب ترین موزه آذربایجان است. این مجموعه که در خیابان حاجی زین العابدین تقی اوف واقع شده است، هر روز بجز دوشنبه ها از ساعت 10:00 تا 18:00 پذیرای مراجعه کنندگان است. هزینه بازدید: 3 دلار.

Address: 4 Haji Zeynalabdin Taghiyev St, Baku 1005, Azerbaijan.

Phone: +994124932387

موزه تاریخ آذربایجان در شهر باکو

موزه تاریخ آذربایجان در شهر باکو

17- موزه ادب و هنر نظامی

در میان جاهای دیدنی باکو به موزه ادب و هنر نظامی (Nizami Museum of Literature) دیده می شود که در اوایل قرن بیستم را اندازی شد. نمای بیرونی این موزه با تندیس هایی از چهره های شاعران و ادیبان بزرگ و بنام آراسته شده است. کتاب ها، اشیاء و موارد زیادی در رابطه با فرهنگ آذربایجان در این موزه وجود دارد. ساعت کار: تمامی روزهای هفته، 11:00 تا 17:00.

Address: 53, Istiglaliyyat, Sabayil , Baku, 1005, Azerbaijan.

Phone: +994124921864

موزه ادب و هنر نظامی در شهر باکو آذربایجان

امتیاز 5.00از 5 (5 رای)
مشاهده بیشتر
بستن

یانار بلاغ آذربایجان سرچشمه آب و آتش

«یانار بلاغ باکو» (Yanar Bulag) سر چشمه آب و آتش که این دو را همزمان با هم به خارج نشر می دهد، با خواص درمانی شناخته شده است. این جاذبه های گردشگری آذربایجان در شهر باکو و در نزدیکی های آستارا (جنوب ...

آتشگاه باکو جاذبه توریستی معروف شهر

«آتشگاه باکو» (Ateshgah) معروف ترین جاذبه های گردشگری آذربایجان، در 30 کیلومتری باکو و در جنوب شرقی شبه جزیره آبشوران و در محدوه شهر سوارخانی قرار دارد. از 7 قسمت محل آتشگاه، در گذشته به طور طبیعی آت ...

یانار داغ، کوه سوزان در آذربایجان

«یانار داغ» (Yanardag) و سرزمین آذر و آتش، آذربایجان! با وجود آتش های طبیعی، جای تعجب نیست که این منطقه چگونه در 2000 سال پیش، سبب جذب زرتشتیان و ترویج دین زرتشت شده است. یانار داغ یا کوه سوزان آذربا ...

نابران آذربایجان جاذبه ای توریستی در باکو برای تمامی سنین

اگر به دنبال محلی آرام، زیبا و توریستی در سفر به باکو هستید «نابران» (Nabran) را به شما پیشنهاد می کنیم. نابران که در منطقه خاچماز باکو و در مرز روسیه و آذربایجان واقع شده است و از آنجا که در ساحل در ...

قبوستان باکو، پارک ملی سنگ نگاره های تاریخی

«قبوستان» (Qobustan or Gobustan) از قدیمی‌ترین سکونت گاه‌های تاریخ بشری آذربایجان است. که منطقه ای مرتفع و کوهستانی در جنوب شرقی رشته کوه های قفقاز است، پارک ملی همین نام را در خود جای داده است. پارک ...

کلوب ساحلی آمبوران فرصتی برای استراحت و آرامش در آذربایجان

در بخشی از کرانه های دریاچه خزر که در کشور آذربایجان قرار دارد مراکز تفریحی ساحلی مختلفی راه اندازی شده است؛ «کلوب ساحلی آمبوران» (Amburan Beach Club) از اماکن تفریحی سواحل دریاچه خزر است و در بخش جن ...

کاخ شیروان شاهی باکو، قطعه ای مهم از تاریخ آذربایجان

در حالی که به دنبال اطلاعات مربوط به گشت و گذار برای سفر به باکو هستید، یکی از جاذبه هایی که توجه شما را جلب خواهد کرد «کاخ شیروان شاه» (shirvanshahs palace) است. این قطعه مهم تاریخ آذربایجان، در قرن ...

قلعه دختر باکو عبادتگاه آناهیتا و زرتشتیان

در محدوده جنوب شرقی شهر باکو، قلعه ای کهن وجود دارد که به «قلعه دختر باکو یا برج مایدن» معروف است. نام آذری این سازه قیز کالاسی/ کیز کالاسی (Maiden Towe or Qız Qalası) است. این دژ کهن به سبب قدمت و م ...

کلیسای آلمانی لوتران در باکو محلی برای برگزاری کنسرت ها

در آذربایجان، کلیسایی به نام کلیسای لوتران وجود دارد که یک کلیسای آلمانی است. این عبادتگاه که در سال 1896 توسط آلمانی ها ساخته شد، در دوران شوروی به عنوان یک سالن موسیقی دراماتیک مورد استفاده قرار دا ...

در ونیز کوچک آذربایجان به قلب ونیز سفر کنید

«ونیز کوچک آذربایجان» (Little Venice) در بلوار یا خیابان باکو، شهرکی است که در سال 1960 در شهر باکو ساخته شد و در سال 2012 به میزان 10000 متر مربع گسترش یافت، جانی دوباره گرفت و امروزه به عنوان یکی ا ...

بازار پورت باکو بزرگ ترین مرکز خرید شهر

«پورت باکو مال» (Port Baku Mall) یا بازار پورت باکو، بزرگ ترین و جدیدترین مرکز خرید باکو است که در مرکز شهر واقع شده و می توانید آن را در اطراف بندر قدیمی و در کنار برج تجاری پورت باکو پیدا کنید. این ...

برج های شعله باکو شعله های ابدی مدرن آذربایجان

معمولاً در پایتخت هر کشوری یک یا دو برج معروف وجود دارد که از آن ها به عنوان نماد آن شهر شناخته شده اند. «برج های شعله باکو» (Baku Flame Towers) در آذربایجان، برج دوقلوی پتروناس در شهر کوالالامپور ما ...

دالغابیچ پارک آبی باکو، مدرن و ساحلی

اگر در صدد یافتن پارک آبی و ساحل شنا در باکو یا یک تفریح ساحلی مدرن در سواحل باکو هستید «پارک ساحلی دالگا» یا «پارک آبی دالغا بیچ» (Dalga Beach Aquapark) را پیشنهاد می کنیم. این پارک آبی یک مرکز تفری ...