سافاری دبی تجربه ای جالب و هیجان انگیز در صحرای دبی

سافاری دبی تجربه ای جالب و هیجان انگیز در صحرای دبی

«سافاری دبی» (Dubai Desert Safari) یا به عبارت دیگر «سیاحت و گردش در بیابان دبی» از جمله سرگرمی ها و فعالیت هایی است که در صحرای دبی بر قرار شده است؛ این برنامه شامل رانندگی با ماشین های شاسی بلند و لذت و هیجان رانندگی با آن ها در پستی و بلندی های بیابان است. علاوه بر این، سافاری بیابانی دبی شامل شتر سواری در صحرا، اسکی روی شن و صرف نهار و شام نیز می باشد. در این بیابان ها، گونه های گیاهی و جانوری از جمله پرندگان، خزندگان و پستانداران دیده می شود.

سافاری دبی را از دست ندهید

بیابان های دبی از تپه های کویری و شنی تشکیل شده و مورد حفاظت واقع شده است. جهت بازدید از بیابان های حفاظت شده، تورهای گردشگری بر پا شده است تا آسیب و گزندی به طبیعت این بیابان ها نرسد.

پس از طی مسیری معمولا در یک اردوگاه اقامت خواهید داشت که پذیرایی و شترسواری از برنامه های این اقامت خواهد بود. برای خانم ها آرایش با حنا روی دست و پا از جاذبه ای این تفریح خواهد بود. طی این مدت  با آداب و رسوم عرب های بادیه نشین آشنا خواهید شد.

شام باربیکیو و برنامه های شاد و رقص از برنامه های  سافاری بیابانی دبی است. این تفریح تجربه ای جالب و به یادماندنی و البته هیجان انگیز به ویژه برای آقایان است؛ بنابراین، اگر به دبی سفر کردید، لذت و هیجان سافاری دبی را از دست ندهید.

تورهای سافاری بیابانی دبی

جاهای دیدنی دبی آنقدر زیاد است که با یک تور چند روزه قادر نخواهید بود به تمام آنها بپردازید. از آنجا که سافاری دبی بسیار هیجان انگیز و لذت بخش است، یکی از اهداف و مقاصد تورهای گردشگری دبی محسوب می شود. این تورها شما را از هتل محل اقامت تان به این مجموعه تفریحی راهنمایی می کنند. معمولا تا آخر شب در کمپ بیابانی با امکانات جالب و پذیرایی مناسب و نمایش های متنوع اقامت خواهید داشت. بسته به تور شما از چند ساعت تا چند روز سافاری طول خواهد کشید.

به علت تکان های زیاد و چاله های صحرایی سافاری بیابانی دبی مناسب نوزادان ، کودکان زیر 3 سال ، خانم های باردار و افراد مسن نیست. البته نگران نباشید چون این ماشین ها مجهز به رول کیج هستند و باعث جلوگیری از آسیب و وارونه شدن ماشین خواهد  شد به علاوه رانندگان این ماشین ها دارای مدرک حرفه ای سافاری هستند و تا حد زیادی می توانید به آنها اعتماد کنید. در نهایت به فرض بروز حادثه شما بیمه خواهید بود و از خدمات بیمه استفاده خواهید کرد.

زمان بندی سافاری دبی

زمان شروع برنامه های سافاری 3 یا 4 بعد از ظهر بوده و شما می توانید تا پایان شب از خدمات این مجموعه استفاده کنید. توجه داشته باشید اگر در ماه های گرم تر سال به این مجموعه تفریحی – توریستی می روید و در زمره افرادی هستید که به گرما حساس هستند و آفتاب شدید و گرمای زیاد، شما را گرماه زده و بیمار می کند، وقت خود را طوری تنظیم کنید که در ساعات پایانی روز از این تفریح مفرح استفاده نمایید.

برای اینکه بدانید دبی کجاست و چه تفریحاتی دارد با سفربانک همراه باشید.

افزودن نظر جدید